Her yaşam alanı için uygun çözüm

devolo Powerline adaptörleri, sinyali elektrik hattı üzerinden her odaya ulaştıran internet güçlendiricileridir. Bunun için, yönlendiriciye bir adaptör ve internetinizin zayıf olduğu yere başka bir adaptör takmanız yeterlidir. Ağ, evinizin büyüklüğüne bağlı olarak, sekiz adede kadar adaptör içerecek şekilde genişletilebilir.

Kısa erişim mesafeleri artık sorun değildir – devolo Powerline adaptörleri ile (LAN veya WLAN) herhangi bir prizden internet alabilirsiniz.

Başlamak için sorular ve gerçekler

 • Powerline nedir?
 • Powerline ve tekrarlayıcı arasındaki fark nedir?
 • LAN veya WLAN bağlantısına ihtiyacım var mı?
 • Yönlendiricim uyumlu mu?

Powerline nedir?

Powerline teknolojisi ile veri aktarımı için normal akım şebekesini kullanmak mümkündür. Sonuç olarak, karmaşık ve genellikle pahalı LAN kabloları olmadan, elektrik prizlerinin mevcut olduğu her yerde bir ağ oluşturulabilir. Powerline teknolojisinin alternatif tanımları PowerLAN, PLC (Powerline Communication) ve dLAN'dır (direct LAN). Powerline adaptörleri LAN bağlantıları ve WLAN ile üzerinden kullanılabilir - Bu da bilgisayar, tablet, akıllı telefon, oyun konsolu veya akıllı televizyon gibi istenen tüm son cihazların internetin olduğu evin herhangi bir yerinde internete bağlanmasını mümkün kılar.

Powerline ve tekrarlayıcı arasındaki fark nedir?

WLAN tekrarlayıcılar özellikle, sinyal aktarımını etkileyen duvarlar gibi az sayıda engel olduğunda, tek bir katta WLAN sinyalini genişletmek için uygundur. Bununla birlikte tekrarlayıcılar, WLAN bağlantı sorunları için bir katlar arası çözümü olarak pek uygun değildir; oda mimarisi çok açık olacak şekilde tasarlanmış olmalıdır.

İletilecek veriler aynı zamanda uzak mesafelere de aktarıldığından, iyileştirilmiş WLAN çekişi için ideal çözüm. Kurulum, cihazların üzerindeki şifreleme düğmeleri (eşleştirme) veya bilgisayar aracımız "Cockpit" aracılığıyla gerçekleştirilir. Ek olarak WLAN ağı, ek adaptörler kullanılarak istenen şekilde genişletilebilir.

LAN veya WLAN bağlantısına ihtiyacım var mı?

WLAN; akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar gibi cihazların evin her yerinde kullanılabilmesini sağlar. Ek olarak, bu cihazlar genellikle kablolu bağlantıya sahip değildir. WLAN aynı zamanda çoğu durumda; örneğin balkonda, bahçe terasında veya hobi garajında veya dışarıda internette gezinmek için ilk tercihtir.

Hız ve büyük miktarda veri söz konusu olduğunda, LAN üzerinden bağlantı en iyi seçimdir. Bu, örneğin oyun konsolu ile oyun oynarken veya akıllı televizyonda HD yayın izlerken geçerlidir. Neyse ki WLAN ve LAN bağlantıları olan Powerline adaptörleri var, bu yüzden büyük bir karar vermek zorunda değilsiniz.

Yönlendiricim uyumlu mu?

İyi haber: Tüm yaygın yönlendirici modelleri desteklendiği için devolo ile her zaman uyumluluk güvenliğine sahipsiniz.
Bu, zaten devolo ürünleriniz varsa ve ağınızı daha yeni cihazlarla genişletmek istiyorsanız da mümkündür. Çünkü Seri 1 ve 2'deki tüm Magic adaptörler birbirleriyle tam uyumludur (LAN ve WLAN adaptörleri dahil) 200, 500, 550, 650, 1000 ve 1200 hız sınıflarındaki dLAN adaptörleri birbirleriyle tam uyumludur.
Fakat bu iki adaptör serisi (dLAN ve Magic) birbiriyle uyumlu değildir!

Dijital geleceği deneyimleyin – devolo Magic ile

Evinizdeki dijital geleceğe hoş geldiniz! Taviz vermek mi? – O geçmişte kaldı! Çünkü 500 metreye varan inanılmaz bir erişim mesafesi ile büyülü internet, evinizin en uzak köşelerine dahi ulaşabilir. Ve 2400 Mbit/s'ye varan inanılmaz aktarım hızlarıyla. 

Güçlü ve istikrarlı bir internet bağlantısı için ürün önerilerimiz

devolo Magic 2 WiFi next

 • Dünyanın en hızlı Powerline adaptörü.
 • Yenilikçi G.hn teknolojisi ile 2.400 Mbit/s'ye varan aktarım hızı.
 • Akıllı televizyon, oyun konsolları veya PC'ler gibi sabit cihazlar için iki Gigabit LAN bağlantısı

devolo Magic 1 WiFi

 • Geleceğe dönük G.hn teknolojisine sahip Magic serisinden özellikle uygun fiyatlı WiFi başlangıç kiti.
 • Mesh WiFi sayesinde her zaman en güçlü WiFi erişim noktasına bağlı.
 • Evin herhangi bir yerinde 1200 Mbit/s'ye varan bir hızda tutarlı ve istikrarlı bir bağlantı için.

devolo Magic 2 LAN

 • Eviniz için geleceğe dönük G.hn teknolojisine sahip Magic serisine ait dünyanın en hızlı Powerline adaptörü, mevcut elektrik hattı üzerinden kolayca
 • Yüksek hızlı internet: 2400 Mbit/s aktarım hızı, tüm cihazlar için en yüksek internet hızını sağlar
 • Aralıksız internet: Hızlı aktarım hızı ile genişletme adaptörü, ev-ofiste istikrarlı çalışma için güvenilir güç sunar

Her uygulama için uygun çözüm

Yayın izleme

İster dizi, ister müzik veya YouTube eğitimleri olsun: Size yayınların yüksek kalitede bile zahmetsizce nasıl izlenebileceğini anlatacağız.

Oyun oynama

En üst düzey oyun deneyimini yaşayın - Konsolda, bilgisayarda veya son derece rahat bir şekilde bir tablet ve akıllı telefonla.

Evden çalışma

Giderek daha fazla şirket, çalışanlarına işlerinin bir kısmını evden çalışarak yapma fırsatı veriyor.

devolo ile evdeki gelecek başlıyor

Powerline adaptörleri, yapılandırılmış ağ kablolamasının olmadığı her yerde, ağ oluşturma için uygun ve ucuz bir alternatiftir. Powerline adaptörleri, özellikle ağ kablosunun planlanmadığı veya sonradan kablolamanın pahalı ve zaman alıcı olduğu binalarda veya apartmanlarda yüksek aktarım hızlarıyla ağ oluşturulmasını sağlar.

WLAN aracılığıyla saf ağ oluşturma ile karşılaştırıldığında, veri aktarımını hiçbir duvar veya betonarme tavanın engellememesi avantajı vardır. Ayrıca komşu WLAN erişim noktaları, aynı frekans aralıklarını kullanarak sizin WLAN'ınızın işlevini bozamaz.

Sorular ve Cevaplar

devolo ürünleri hakkında bilmeniz gereken her şey

SSS'ye git

Tüm indirmeler

Güncel kalın!

İndirmelere git