Veri koruma beyanı

Tarih: 30.04.2021

 

İndir (PDF)

1. ERİŞİM VERİLERİ VE BARINDIRMA

2. SÖZLEŞME İŞLEME, İRTİBAT KURMA VE MÜŞTERİ HESABI AÇMA İÇİN VERİ İŞLEMES

3. TESLİMATIN İYİLEŞTİRİLMESİ AMACIYLA VERİ İŞLEME

4. ÖDEME İŞLEMLERİ İÇİN VERİ İŞLEME

5. E-POSTA, POSTA YOLUYLA REKLAM

6. ÇEREZLER VE DİĞER TEKNOLOJİLER

7. WEB ANALİZİ VE REKLAM AMAÇLARI İÇİN ÇEREZLERİN VE DİĞER TEKNOLOJİLERİN KULLANIMI

8. TRUSTED SHOPS TRUSTBADGE'İN ENTEGRASYONU

9. SOSYAL MEDYA

10. İLETİŞİM SEÇENEKLERİ VE HAKLARINIZ

 

 

Veri işleme sorumlusu:Veri işleme sorumlusu:

devolo AG

Charlottenburger Allee 67

52068 Aachen

Almanya

info@devolo.de

 

Telefon: 49 241 18279 0

 

Online mağazamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Gizliliğinizin korunması bizim için çok önemlidir. Aşağıda verilerinizin işlenmesi hakkında sizi ayrıntılı olarak bilgilendireceğiz.

1. ERİŞİM VERİLERİ VE BARINDIRMA

Web sitemizi herhangi bir kişisel bilgi vermeden ziyaret edebilirsiniz. Bir web sitesi her çağrıldığında, web sunucusu yalnızca sözde sunucu günlük dosyasını (örneğin talep edilen dosyanın adını, IP adresinizi, aramanın tarihini ve saatini, aktarılan veri miktarını ve talep eden sağlayıcıyı (erişim verileri) içeren ve aramayı belgeleyen) kaydeder. Bu erişim verileri, yalnızca sitenin sorunsuz çalışmasını sağlamak ve teklifimizi geliştirmek amacıyla değerlendirilir. Bu, teklifimizin "Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 konu f" uyarınca doğru bir şekilde sunulmasında ağırlıklı olarak meşru çıkarlarımızı korumaya hizmet eder. Tüm erişim verileri, web sitesini ziyaretinizin bitiminden sonra en geç yedi gün içinde silinir.

 

BARINDIRMA

Web sitesini barındırma ve görüntüleme hizmetleri, bizim adımıza işlemenin bir parçası olarak kısmen hizmet sağlayıcılarımız tarafından sağlanmaktadır. Bu veri koruma beyanında aksi belirtilmedikçe, tüm erişim verileri ve bu web sitesinde verilen formlarda toplanan tüm veriler ilgili sunucularda işlenir. Hizmet sağlayıcılarımız ve onlarla işbirliğimizin temeli hakkında sorularınız varsa, lütfen bu veri koruma beyanında açıklanan iletişim seçeneğini kullanın.

2. SÖZLEŞME İŞLEME, İRTİBAT KURMA VE MÜŞTERİ HESABI AÇMA İÇİN VERİ İŞLEME

Kişisel verileri, siparişinizin bir parçası olarak gönüllü şekilde bize vermeniz veya bizimle irtibat kurmanız durumunda (örneğin iletişim formu veya e-posta üzerinden) topluyoruz. Zorunlu alanlar bu doğrultuda işaretlenmiştir, çünkü bu durumlarda sözleşmeyi veya irtibat bilgilerinizi işlemek için verilere ihtiyacımız vardır ve bunlar olmadan siparişi veya irtibat bilgilerini gönderemeyiz. Hangi verilerin toplandığı ilgili giriş formlarından görülebilir. Vermiş olduğunuz bilgileri, Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu b uyarınca sözleşmeyi işlemek ve sorularınızı değerlendirmek için kullanıyoruz.

Kendi rızanızla Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu a uyarınca bir müşteri hesabı açmaya karar verdiğinizde, verilerinizi bir müşteri hesabı açmak amacıyla kullanıyoruz. Verilerinizin işlenmesi hakkında daha fazla bilgi (özellikle sipariş, ödeme ve nakliye işlemleri için hizmet sağlayıcılarımıza aktarım hakkında) bu veri koruma beyanının aşağıdaki bölümlerinde bulunabilir. Sözleşme tamamen işlendikten veya müşteri hesabınız silindikten sonra, verileriniz daha fazla işlenme bakımından kısıtlanır ve Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu c uyarınca vergi ve ticari saklama süreleri sona erdikten sonra silinir. Verilerinizin daha fazla kullanılmasına ilgili Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu a uyarınca açıkça izin vermeniz veya yasaların izin verdiği ve bu beyannamede size bildireceğimiz, bunun dışındaki verileri kullanma hakkımızın saklı tutulması durumunda, ilgili süreç değişiklik gösterebilir. Müşteri hesabınızın silinmesi herhangi bir zamanda mümkündür ve bu veri koruma beyanında açıklanan iletişim seçeneğine bir mesaj göndererek veya bunun için müşteri hesabında sunulan işlev kullanılarak gerçekleştirilebilir.

 

3. TESLİMATIN İYİLEŞTİRİLMESİ AMACIYLA VERİ İŞLEME

Sözleşmeyi Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu b uyarınca yerine getirmek için verilerinizi, sipariş edilen malların teslimi için gerekli olduğu ölçüde, teslimatla görevlendirilen nakliye hizmeti sağlayıcısına iletiriz.

 

SEVKİYAT BİLDİRİMİNİN AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA NAKLİYE HİZMETİ SAĞLAYICILARINA VERİ AKTARIMI

Siparişiniz sırasında veya sonrasında bize açık onayınızı verdiyseniz, e-posta adresinizi Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu a uyarınca seçilen nakliye hizmeti sağlayıcısına iletiriz, bu sayede teslimat bildirimi veya koordinasyon amacıyla teslimattan önce sizinle iletişime geçebilirler.

Verilen onay, bu veri koruma beyanında açıklanan iletişim seçeneğine veya doğrudan aşağıda listelenen iletişim adresinden nakliye hizmeti sağlayıcısına bir mesaj gönderilerek herhangi bir zamanda iptal edilebilir. İptal işleminden sonra, verilerinizin daha fazla kullanılması için açıkça rıza göstermediğiniz veya yasaların izin verdiği ve bu beyannamede sizi bilgilendireceğimiz bunun dışındaki verileri kullanma hakkımızı saklı tutmadıkça, bu amaçla sağlanan veriler silinecektir.

 

Trusted Returns GmbH

Peter-Josef-Lenné-Straße 5

51377 Leverkusen

Almanya

4. ÖDEME İŞLEMLERİ İÇİN VERİ İŞLEME

Çevrimiçi mağazamızda ödemeleri işlerken şu ortaklarla birlikte çalışıyoruz: Teknik hizmet sağlayıcıları, kredi kurumları, ödeme hizmeti sağlayıcıları.

 

4.1 İŞLEM PROSEDÜRÜ İÇİN VERİ İŞLEME

Seçilen ödeme yöntemine bağlı olarak, ödeme işleminin işlenmesi için gerekli verileri, sipariş işlemenin bir parçası olarak bizim için çalışan teknik servis sağlayıcılarımıza veya ödemeyi işlemek için gerekli olduğu ölçüde, görevlendirilen kredi kuruluşuna veya seçilen ödeme hizmeti sağlayıcısına veriyoruz. Bu, Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu b uyarınca sözleşmenin yerine getirilmesine hizmet eder. Bazı durumlarda, ödeme hizmeti sağlayıcıları ödemeyi kendileri işlemek için gereken verileri toplar (örneğin kendi web sitelerinde veya sipariş sürecine teknik bir entegrasyon yoluyla). Bu bağlamda, ilgili ödeme hizmeti sağlayıcısının veri koruma beyanı geçerlidir.

Ödeme işlemleri için ortaklarımız ve onlarla işbirliğimizin temeli hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bu veri koruma beyanında açıklanan iletişim seçeneğini kullanın.

 

4.2 DOLANDIRICILIĞIN ÖNLENMESİ VE ÖDEME SÜREÇLERİMİZİN OPTİMİZASYONU AMACIYLA VERİ İŞLEME

Gerekirse hizmet sağlayıcılarımıza, dolandırıcılığın önlenmesi ve ödeme süreçlerimizin (örneğin faturalama, itiraz edilen ödemelerin işlenmesi, muhasebe desteği) optimizasyonu amacıyla, sözleşme işleyicilerimiz olarak ödemeyi işlemek için gerekli verilerle birlikte ihtiyaç duydukları ek verileri de veriyoruz. Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu f uyarınca bu, dolandırıcılığa karşı korunmamızda ve verimli ödeme yönetiminde çıkarların ağırlıklandırılması bağlamında baskın olan meşru çıkarlarımızı korumaya hizmet eder.


4.3 PAYONE ÜZERİNDEN FATURALAMA İÇİN SATIN ALMA SEÇİMİNDE KİMLİK VE KREDİ KONTROLÜ

PayOne GmbH, Lyoner Str. 9, 60528 Frankfurt a. M., Deutschland (bundan sonra PayOne olarak anılacaktır) faturası üzerinden ödeme türüne karar verdiyseniz, Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu a uyarınca ödemenin ve kimlik ile kredi kontrolünün işlenmesi konusunda gerekli verileri PayOne'a iletebilmek için onayınızı istiyoruz. Almanya'da, PayOne'ın veri koruma beyanında adı geçen kredi kuruluşları [https://a.storyblok.com/f/64176/x/b6e0586777/payone-information-zu-datenverarbeitung-gemass-art-13-dsgvo-0220-1.pdf] kimlik ve kredi kontrolleri için kullanılabilir. PayOne, bir ödeme temerrüdünün istatistiksel olasılığı hakkında alınan bilgileri; sözleşme ilişkisinin kurulması, uygulanması veya sona ermesi konusunda dengeli bir karar için kullanır. Bu veri koruma beyanında belirtilen iletişim seçeneğine bir mesaj göndererek, istediğiniz zaman onayınızı iptal edebilirsiniz. Bunun neticesinde, size artık belirli ödeme seçenekleri sunamayabiliriz.

 

4.4 TAHSİLAT HİZMET SAĞLAYICILARININ KATILIMI

Önceden gerçekleşen bir hatırlatmaya rağmen ödeme talebimiz sonuçlanmamışsa, verilerinizi yetkili bir alacak tahsilat hizmeti sağlayıcısına (PayOne GmbH, Lyoner Straße 9, 60528 Frankfurt am Main, Almanya) iletiriz. Bu durumda alacak tahsilat hizmeti sağlayıcısı, talebi doğrudan tahsil edecektir. Bu, Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu b uyarınca sözleşmenin yerine getirilmesine ve Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu f uyarınca ödeme talebimizin etkili bir şekilde onaylanmasında veya uygulanmasında ağırlıklı olarak meşru menfaatlerimizin korunmasına hizmet eder.

5. E-POSTA, POSTA YOLUYLA REKLAM

5.1 KAYIT SİSTEMLİ E-POSTA BÜLTENİ

Haber bültenimize kaydolduğunuzda, bunun için gerekli olan veya sizin tarafınızdan ayrı olarak sağlanan verileri, Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu a uyarınca onayınıza dayalı olarak size düzenli olarak e-posta bültenimizi göndermek için kullanırız. Haber bülteni aboneliğinden çıkmak her zaman mümkündür ve aşağıda açıklanan iletişim seçeneğine bir mesaj göndererek veya haber bülteninde verilen bir bağlantı aracılığıyla yapılabilir. E-posta adresinizi iptal ettikten sonra, verilerinizin Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu a uyarınca daha fazla kullanılmasına açıkça izin vermediyseniz veya yasaların izin verdiği ve bunun dışında verileri kullanma hakkımızı saklı tutmadıkça, alıcı listesinden e-posta adresinizi sileceğiz.

 

5.2 KAYIT OLMADAN E-POSTA BÜLTENİ VE İTİRAZ HAKKINIZ

Bir ürün veya hizmetin satışı ile bağlantılı olarak e-posta adresinizi alırsak ve itiraz etmediyseniz, ürün yelpazemizdeki benzer ürünler için size düzenli olarak e-posta yoluyla teklif gönderme hakkımızı § 7 Paragraf 3 UWG uyarınca saklı tutarız. Bu, müşterilerimize reklam amacıyla hitap ederken ağırlıklı olarak meşru çıkarlarımızı korumaya hizmet eder.

E-posta adresinizin bu şekilde kullanılmasına, bu veri koruma beyanında açıklanan iletişim seçeneğine bir mesaj göndererek veya reklam e-postasında sağlanan bir bağlantı yoluyla; temel tarifelere ilişkin iletim masrafları dışında herhangi bir masraf gerekmeden istediğiniz zaman itiraz edebilirsiniz.

 

5.3 BÜLTEN GÖNDERİMİ

Haber bülteni, bizim adımıza işlemenin bir parçası olarak hizmet sağlayıcılarımız tarafından da gönderilebilir. Hizmet sağlayıcılarımız ve onlarla işbirliğimizin temeli hakkında sorularınız varsa, lütfen bu veri koruma beyanında açıklanan iletişim seçeneğini kullanın.

 

5.4 POSTA REKLAMI VE İTİRAZ HAKKINIZ

Ek olarak adınızı, soyadınızı ve posta adresinizi kendi reklam amaçlarımız için kullanma hakkımızı saklı tutarız, örneğin size posta yoluyla ürünlerimiz hakkında ilginç teklifler ve bilgiler göndermek için. Bu, müşterilerimize reklam amacıyla hitap ederken, Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu f uyarınca ağırlıklı olarak meşru çıkarlarımızı korumaya hizmet eder. Verilerinizin bu amaçlarla depolanmasına ve kullanılmasına, bu veri koruma beyanında açıklanan iletişim seçeneğine bir mesaj göndererek istediğiniz zaman itiraz edebilirsiniz.

 

Reklam gönderileri, bu amaçla verilerinizi aktardığımız bir hizmet sağlayıcı tarafından bizim adımıza işlemenin bir parçası olarak sağlanır.

6. ÇEREZLER VE DİĞER TEKNOLOJİLER

6.1 GENEL BİLGİLER

Web sitemizi ziyaret etmeyi çekici kılmak ve belirli işlevlerin kullanılmasını sağlamak için çeşitli sayfalarda çerezler de dahil olmak üzere teknolojiler kullanıyoruz. Çerezler, cihazınıza otomatik olarak kaydedilen küçük metin dosyalarıdır. Kullandığımız çerezlerden bazıları, tarayıcı oturumunun sonunda, yani tarayıcınızı kapattıktan sonra (sözde oturum çerezleri) silinir. Diğer çerezler cihazınızda kalır ve bir sonraki ziyaretinizde tarayıcınızı tanımamızı sağlar (kalıcı çerezler).

Web sitemizin belirli işlevlerinin (örneğin alışveriş sepeti işlevi) kullanımı için mutlaka gerekli olan teknolojileri kullanıyoruz. Bu teknolojiler; IP adresini, ziyaret zamanını, cihaz ve tarayıcı bilgilerini ve web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri (örneğin alışveriş sepetinin içeriği hakkında bilgiler) toplar ve işler. Bu, teklifimizin Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu f uyarınca doğru bir şekilde sunulmasında ağırlıklı olarak meşru çıkarlarımızı korumaya hizmet eder.

 

Buna ek olarak, tabi olduğumuz yasal yükümlülükleri yerine getirmek için (örneğin kişisel verilerinizin işlenmesine rıza gösterdiğinizi kanıtlayabilmek için) ve ayrıca web analizi ve çevrimiçi pazarlama için teknolojiler kullanıyoruz. Veri işleme için ilgili yasal dayanak dahil olmak üzere bununla ilgili daha fazla bilgi, bu veri koruma beyanının aşağıdaki bölümlerinde bulunabilir. Gerekli olduğunda, bu veri koruma beyanında ayrıca listelenmeyen teknolojileri de kullanıyoruz. Usercentrics platformunda, veri işlemenin ilgili yasal dayanağı dahil olmak üzere bu teknolojiler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Buraya, sayfanın sağ veya sol alt köşesindeki parmak izi düğmesini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Tarayıcınız için çerez ayarlarını şu bağlantılarda bulabilirsiniz: Microsoft Edge™ [https://support.microsoft.com/de-de/help/4027947/microsoft-edge-delete-cookies] / Safari™ [https://support.apple.com/de-de/guide/safari/sfri11471/12.0/mac/10.14] / Chrome™ [https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=de&hlrm=en] / Firefox™ [https://support.mozilla.org/de/products/firefox/protect-your-privacy/cookies] / Opera™ [https://help.opera.com/de/latest/web-preferences/#cookies]

 

İlgili teknolojilerin kullanımına Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu a uyarınca izin verdiyseniz, veri koruma beyanında açıklanan iletişim seçeneğine bir mesaj göndererek istediğiniz zaman onayınızı iptal edebilirsiniz. Alternatif olarak, sayfanın sağ veya sol alt köşesindeki parmak izi düğmesini tıklayabilirsiniz. Çerezleri kabul etmezseniz, web sitemizin işlevselliği kısıtlanabilir.

 

6.2 USERCENTRICS CONSENT MANAGEMENT PLATFORMUNUN ONAY YÖNETİMİ İÇİN KULLANIMI

Web sitemizde Usercentrics Consent Management platformunu [https://usercentrics.com/de/] ("Usercentrics"), web sitemizde kullandığımız çerezler ve diğer teknolojiler hakkında sizi bilgilendirmenin yanı sıra kişisel verilerinizin bu teknolojilerle işlenmesi için yasal olarak gerekli onayınızı almak, yönetmek ve belgelemek için kullanıyoruz. Bu, Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu c uyarınca yükümlülüklerimizi yerine getirebilmemiz için ve Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 7 Paragraf 1 uyarınca tabi olduğumuz kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik onayınızı kanıtlayabilmek için gereklidir. Usercentrics, verilerinizi bizim adımıza işleyen Usercentrics GmbH, Rosental 4, 80331 Münih, Almanya tarafından sunulan bir hizmettir. Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, Usersentrics web sunucusu; anonimleştirilmiş IP adresinizi, ziyaretinizin tarih ve saatini, cihaz ve tarayıcı bilgilerini ve onay davranışınız hakkındaki bilgileri de içeren sözde bir sunucu günlük dosyasını kaydeder. Verilerinizin Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu a uyarınca daha fazla kullanılmasına açıkça rıza göstermediğiniz veya yasaların izin verdiği ve bu beyannamede sizi bilgilendireceğimiz bunun dışındaki verileri kullanma hakkımızı saklı tutmadıkça, verileriniz üç yıl sonra silinir.

7. WEB ANALİZİ VE REKLAM AMAÇLARI İÇİN ÇEREZLERİN VE DİĞER TEKNOLOJİLERİN KULLANIMI

Kendi rızanızla Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu a uyarınca izin verdiyseniz, web sitemizde aşağıdaki çerezleri ve üçüncü hizmet sağlayıcıların diğer teknolojilerini kullanıyoruz. İlgili teknolojinin kullanım amacının ve kullanım süresinin sona ermesinden sonra, bu kapsamda toplanan veriler silinir. Gelecek için geçerli olmak üzere istediğiniz zaman onayınızı iptal edebilirsiniz. İptal seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgiyi "Çerezler ve diğer teknolojiler" bölümünde bulabilirsiniz. Münferit hizmet sağlayıcılarla işbirliğimizin temeli dahil, daha fazla bilgi için bkz. Münferit teknolojiler. Hizmet sağlayıcılar ve onlarla işbirliğimizin temeli hakkında sorularınız varsa, lütfen bu veri koruma beyanında açıklanan iletişim seçeneğini kullanın.

 

7.1 GOOGLE HİZMETLERİNİN KULLANIMI

Google Ireland Ltd., Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Irland ("Google") bünyesindeki şu teknolojileri kullanıyoruz. Web sitemizi kullanımınızla ilgili olarak Google teknolojileri tarafından otomatik olarak toplanan bilgiler genellikle Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043, USA tarafından işletilen bir sunucuya aktarılır ve burada saklanır. Avrupa Komisyonu'nun ABD için yeterlilik kararı yoktur. İşbirliğimiz, Avrupa Komisyonu'nun standart veri koruma maddelerine dayanmaktadır. IP adresiniz Google teknolojileri kullanılarak toplanmışsa, Google'ın sunucularına kaydedilmeden önce IP anonimleştirme etkinleştirilerek kısaltılır. Tam IP adresi yalnızca istisnai durumlarda bir Google sunucusuna gönderilir ve orada kısaltılır. Münferit teknolojiler için aksi belirtilmedikçe, veri işleme, ilgili teknoloji için ortak sorumlu taraflar arasında Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 26 uyarınca imzalanan bir anlaşma temelinde gerçekleştirilir. Google tarafından yapılan veri işleme hakkında daha fazla bilgiyi Google'ın veri koruma beyanlarında bulabilirsiniz [https://policies.google.com/privacy?hl=de].

 

GOOGLE ANALYTICS

Web sitesi analizi amacıyla, takma adlar kullanılarak kullanım profillerinin oluşturulduğu Google Analytics verileri (IP adresi, ziyaret zamanı, cihaz ve tarayıcı bilgileri ve web sitesi kullanımıyla ilgili bilgiler) otomatik olarak toplanır ve saklanır. Bu amaçla çerezler kullanılabilir. IP adresiniz genellikle diğer Google verileriyle birleştirilmez. Veri işleme, Google tarafından sipariş işlemeye ilişkin bir anlaşma temelinde gerçekleştirilir.

 

Testler oluşturmak ve gerçekleştirmek için Google Analytics uzantı işlevi olan Google Optimize'ı da kullanıyoruz.

 

GOOGLE ADS

Google arama sonuçlarında ve üçüncü taraf web sitelerinde reklam amaçlı olarak web sitemizi ziyaret ettiğinizde "Google yeniden pazarlama çerezi" ayarlanır. Bu çerez, ilgili verileri (IP adresi, ziyaret zamanı, cihaz ve tarayıcı bilgileri ve web sitesi kullanımıyla ilgili bilgiler) toplayarak, işleyerek ve takma bir Çerez Kimliği aracılığıyla ve ziyaret ettiğiniz sayfalara dayalı olarak otomatik şekilde ilgi alanına dayalı reklam vermeyi mümkün kılar. Daha fazla veri işleme, yalnızca Google hesabınızda "kişiselleştirilmiş reklamcılık" ayarını etkinleştirdiyseniz gerçekleşir. Bu durumda, web sitemizi ziyaret ederken Google'da oturum açtıysanız; Google, cihazlar arası yeniden pazarlama için hedef grup listeleri oluşturmak ve tanımlamak adına verilerinizi Google Analytics verileriyle birlikte kullanır.

 

GOOGLE MAPS

Coğrafi bilgilerin gösterimi için, Haritalar işlevlerini kullanımınızla ilgili veriler (özellikle IP adresi ve konum verileri) Google Maps tarafından toplanır, Google'a iletilir ve ardından Google tarafından işlenir. Bu sonraki veri işleme süreci üzerinde hiçbir etkimiz yoktur.

 

YOUTUBE VİDEO EKLENTİSİ

Üçüncü taraf içeriklerini entegre etmek için veriler (IP adresi, ziyaret zamanı, cihaz ve tarayıcı bilgileri) kullandığımız genişletilmiş veri koruma modunda YouTube video eklentisi aracılığıyla toplanır, Google'a iletilir ve ardından Google tarafından işlenir - Sadece bir video oynattığınızda.

8. TRUSTED SHOPS TRUSTBADGE'İN ENTEGRASYONU

Trusted Shops Trustbadge, Trusted Shops onay mührünü ve toplanmış olabilecek incelemeleri göstermek ve ayrıca bir sipariş verildikten sonra alıcılara Trusted Shops ürünlerini sunmak için bu web sitesine entegre edilmiştir.

 

Bu, çıkarların değerlendirmesi çerçevesinde söz konusu olan meşru çıkarlarımızı Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu f uyarınca güvenli alışverişi mümkün kılarak optimum pazarlamada korumaya hizmet eder. Trustbadge ve bununla reklamı yapılan hizmetler Trusted Shops GmbH, Subbelrather Str. 15C, 50823 Köln tarafından sunulmaktadır. Trustbadge, sipariş işlemenin bir parçası olarak bir CDN (İçerik Dağıtım Ağı) sağlayıcısı tarafından kullanıma sunulur. Trusted Shops GmbH ayrıca ABD'deki hizmet sağlayıcıları da kullanır. Yeterli düzeyde veri koruması sağlanır. Trusted Shops GmbH veri koruması hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz [https://www.trustedshops.de/impressum/#datenschutz].

 

Trustbadge araması yaptığınızda, web sunucusu; IP adresinizi, aramanın tarihini ve saatini, aktarılan veri miktarını ve talep eden sağlayıcıyı (erişim verileri) içeren ve aramayı belgeleyen bir sunucu günlük dosyasını otomatik olarak kaydeder. Bireysel erişim verileri, güvenlik açıklarının analizi için bir güvenlik veritabanında saklanır. Günlük dosyaları, oluşturulduktan sonra en geç 90 gün içinde otomatik olarak silinir.

 

Bir siparişi tamamladıktan sonra Trusted Shops ürünlerini kullanmaya karar verirseniz veya kullanım için zaten kaydolduysanız, diğer kişisel veriler Trusted Shops GmbH'ye aktarılır. Siz ve Trusted Shops arasında yapılan sözleşmeye dayalı anlaşma geçerlidir. Bu amaçla kişisel veriler, sipariş verilerinden otomatik olarak toplanır. Bir alıcı olarak, bir ürün kullanımı için önceden kayıtlı olup olmadığınız; nötr bir parametre kullanılarak (e-posta adresi kriptolojik tek yönlü bir işlev tarafından karmaşık hale getirilir) otomatik olarak kontrol edilir. E-posta adresi, iletilmeden önce Trusted Shops için şifresi çözülemeyen bu karmaşık değere dönüştürülür. Bir eşleşme kontrol edildikten sonra, parametre otomatik olarak silinir.

 

Bu, bizim ve Trusted Shops'un belirli siparişle bağlantılı alıcı korumasının ve Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu f uyarınca işlemsel değerlendirme hizmetlerinin sağlanmasındaki meşru menfaatlerin yerine getirilmesi için gereklidir. İtiraz da dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı, yukarıda Trustbadge bağlantısı verilen Trusted Shops veri koruma beyanında bulunabilir.

9. SOSYAL MEDYA

FACEBOOK, TWITTER, INSTAGRAM, YOUTUBE, LINKEDIN, XING ÜZERİNDEKİ ÇEVRİMİÇİ VARLIĞIMIZ

Kendi rızanızla Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 6 Paragraf 1 Sayfa 1 Konu a uyarınca ilgili sosyal medya operatörünüze izin verdiyseniz, yukarıda bahsedilen sosyal medyadaki çevrimiçi varlığımızı ziyaret ettiğinizde, verileriniz, takma adlar kullanılarak kullanım profillerinin oluşturulduğu pazar araştırması ve reklam amaçları için otomatik olarak toplanır ve saklanır. Bunlar, örneğin ilgi alanlarınıza uygun olduğu düşünülen platformların içine ve dışına reklamlar yerleştirmek için kullanılabilir. Prensip olarak, çerezler bu amaçla kullanılır. Verilerin ilgili sosyal medya operatörü tarafından işlenmesine ve kullanılmasına ilişkin ayrıntılı bilgiler, ayrıca bir iletişim seçeneği ve gizliliğinizi korumaya yönelik haklarınız ve ayar seçenekleriniz; aşağıda bağlantısı verilen hizmet sağlayıcıların veri koruma beyanlarında bulunabilir. Bu konuda daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Facebook [https://www.facebook.com/about/privacy/], Facebook Ireland Ltd., 4 Grand Canal Square, Dublin 2, Irland ("Facebook Ireland") tarafından sunulan bir hizmettir. Facebook'taki çevrimiçi varlığımızı kullanımınız hakkında Facebook Ireland tarafından otomatik olarak toplanan bilgiler genellikle Facebook, Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, California 94025, USA tarafından işletilen bir sunucuya aktarılır ve burada saklanır. Avrupa Komisyonu'nun ABD için yeterlilik kararı yoktur. İşbirliğimiz, Avrupa Komisyonu'nun standart veri koruma maddelerine dayanmaktadır. Bir Facebook hayran sayfası ziyareti çerçevesindeki veri işleme, Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 26 uyarınca müştereken sorumlu taraflar arasındaki bir anlaşma temelinde gerçekleşir. Daha fazla bilgiyi (Insights verileri hakkındaki bilgiler) burada bulabilirsiniz [https://www.facebook.com/legal/terms/information_about_page_insights_data].

 

Twitter [https://twitter.com/de/privacy], bir Twitter International Company, One Cumberland Place, Fenian Street, Dublin 2, D02 AX07, Irland ("Twitter") hizmetidir. Twitter'daki çevrimiçi varlığımızı kullanımınız hakkında Twitter tarafından otomatik olarak toplanan bilgiler genellikle Twitter, Inc., 1355 Market Street, Suite 900, San Francisco, CA 94103, USA tarafından işletilen bir sunucuya aktarılır ve burada saklanır. Avrupa Komisyonu'nun ABD için yeterlilik kararı yoktur. İşbirliğimiz, Avrupa Komisyonu'nun standart veri koruma maddelerine dayanmaktadır.

 

Instagram [https://help.instagram.com/519522125107875], bir Facebook Ireland Ltd., 4 Grand Canal Square, Dublin 2, Irland ("Facebook Ireland") hizmetidir. Facebook Ireland tarafından Instagram'daki çevrimiçi varlığımızı kullanımınız hakkında otomatik olarak toplanan bilgiler genellikle Facebook, Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, California 94025, USA tarafından işletilen bir sunucuya aktarılır ve burada saklanır. Avrupa Komisyonu'nun ABD için yeterlilik kararı yoktur. İşbirliğimiz, Avrupa Komisyonu'nun standart veri koruma maddelerine dayanmaktadır. Bir Instagram hayran sayfası ziyareti çerçevesindeki veri işleme, Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 26 uyarınca müştereken sorumlu taraflar arasındaki bir anlaşma temelinde gerçekleşir. Daha fazla bilgiyi (Insights verileri hakkındaki bilgiler) burada bulabilirsiniz [https://www.facebook.com/legal/terms/information_about_page_insights_data].

 

YouTube [https://policies.google.com/privacy?hl=de] bir Google Ireland Ltd., Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Irland ("Google") hizmetidir. YouTube'daki çevrimiçi varlığımızı kullanımınız hakkında Google tarafından otomatik olarak toplanan bilgiler genellikle Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043, USA tarafından işletilen bir sunucuya aktarılır ve orada saklanır. Avrupa Komisyonu'nun ABD için yeterlilik kararı yoktur. İşbirliğimiz, Avrupa Komisyonu'nun standart veri koruma maddelerine dayanmaktadır.

 

LinkedIn [https://www.linkedin.com/legal/privacy-policy] bir LinkedIn Ireland Unlimited Company, Wilton Place, Dublin 2, Irland ("LinkedIn") hizmetidir. LinkedIn'deki çevrimiçi varlığımızı kullanımınız hakkında LinkedIn tarafından otomatik olarak toplanan bilgiler genellikle LinkedIn Corporation'ın 1000 W. Maude Avenue, Sunnyvale, CA 94085, USA tarafından işletilen bir sunucuya aktarılır ve orada saklanır. Avrupa Komisyonu'nun ABD için yeterlilik kararı yoktur. İşbirliğimiz, Avrupa Komisyonu'nun standart veri koruma maddelerine dayanmaktadır.

 

Xing [https://privacy.xing.com/de/datenschutzerklaerung] bir New Work SE, Dammtorstraße 30, 20354 Hamburg hizmetidir.

10. İLETİŞİM SEÇENEKLERİ VE HAKLARINIZ

Veri sahibi olarak aşağıdaki haklara sahipsiniz:

 

 * Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 15 uyarınca burada belirtilen kapsamda, tarafımızdan işlenen kişisel verileriniz hakkında bilgi talep etme hakkına sahipsiniz;

 * Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 16 uyarınca tarafımızca saklanan yanlış veya eksik kişisel verilerin düzeltilmesini derhal talep etme hakkına sahipsiniz;

 * Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 17 uyarınca ifade ve bilgi özgürlüğü hakkını kullanmak için daha fazla işleme yapılmaması adına *;

    * yasal bir yükümlülüğü yerine getirmek için;

    * kamu yararı nedeniyle veya

    * yasal iddiaların oluşturulması, uygulanması veya savunulması için tarafımızca saklanan kişisel verilerinizin silinmesini talep etme hakkına sahipsiniz;

  

  

 * Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 18 uyarınca eğer * verilerin doğruluğuna itiraz ederseniz;

    * işleme yasal değilse, ancak silmeyi reddedersiniz;

    * artık verilere ihtiyacımız yoksa, ancak yasal iddialarda bulunmak, uygulamak veya savunmak için onlara ihtiyacınız varsa; kişisel verilerinizin işlenmesinin kısıtlanmasını talep etme hakkına sahipsiniz veya

    * Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 21 uyarınca ilgili veri işlemeye itiraz etmişseniz;

  

  

 * Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 20 uyarınca bize sağladığınız kişisel verilerinizi yapılandırılmış, ortak ve bilgisayar tarafından okunabilir bir formatta alma veya sorumlu başka bir kişiye iletilmesini talep etme hakkına sahipsiniz;

 * Temel Veri Koruma Düzenlemesi Madde 77 uyarınca bir denetim makamına şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. Prensip olarak, ikamet ettiğiniz yerin veya iş yerinizin ilgili denetim makamıyla veya şirket merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi veya kullanılması, verilerin düzeltilmesi, iyileştirilmesi, kısıtlanması veya silinmesi ve belirli bir veri kullanımına verilen herhangi bir rızanın iptali veya itirazı hakkında herhangi bir sorunuz varsa; lütfen şirketimizin veri koruma yetkilisi ile iletişime geçin. Veri koruma yetkilisi:

 

Charlottenburger Allee 67

52068 Aachen

Almanya

 

datenschutz@devolo.de

 

İtiraz hakkı

Kişisel verileri, menfaatlerin ağırlıklandırılması bağlamında baskın olan meşru menfaatlerimizi korumak için yukarıda açıklandığı şekilde işlersek; bu işleme gelecekte etkili olacak şekilde itiraz edebilirsiniz. İşleme doğrudan pazarlama amacıyla gerçekleştiriliyorsa, bu hakkı istediğiniz zaman yukarıda açıklandığı şekilde kullanabilirsiniz. İşleme başka amaçlarla gerçekleşirse, yalnızca özel durumunuzdan kaynaklanan nedenlere yönelik itiraz hakkınız vardır.

 

İtiraz hakkınızı kullandıktan sonra; çıkarlarınıza, haklarınıza ve özgürlüklerinize üstün gelen işleme için korumaya değer zorlayıcı nedenleri ispatlayamadığımız sürece veya işleme ilgili yasal iddiaları ileri sürmeye, uygulamaya veya savunmaya hizmet etmiyorsa; kişisel verilerinizi artık bu amaçlar için işlemeyiz.

 

Bu, işleme doğrudan pazarlama amacıyla gerçekleştiriliyorsa geçerli değildir. Bu durumda, kişisel verilerinizi artık bu amaç için işlemeyiz.

 

 

Trusted Shops [https://shop.trustedshops.com/de/] hukuk birimi ile FÖHLISCH avukatlarının [https://foehlisch.com] işbirliğinde oluşturulan veri koruma beyanı [https://shop.trustedshops.com/de/rechtstexte/].