Ürün ayrıntıları

Prizden internet: devolo Magic'in Powerline teknolojisi sayesinde, her odada hızlı ve istikrarlı bir internet bağlantısı elde edersiniz! Magic 2 LAN triple priz adaptörü, maksimum 2400 Mbit/s hıza sahip üç Gigabit LAN portuna sahiptir. Başlangıç kiti versiyonunda, yeni Powerline ağınızı adaptörle açarsınız.  Mevcut bir ağı genişletmek için Magic 2 LAN triple'ı da kullanabilirsiniz. Ev ofiste veya oturma odasında bir LAN anahtarı artık gerekli değildir.

 

devolo Magic serisindeki tüm adaptörlerle uyumludur ve her zaman genişletilebilir. dLAN serisinin devolo adaptörleri desteklenmez.

 • Multimedya merkeziniz için üç port
 • Kurulum başlangıç kiti
 • Herhangi bir uzantı

Multimedya merkeziniz için üç port

Magic 2 LAN triple adaptörde üç adet Gigabit LAN portu bulunduğundan, bir priz adaptörü, örneğin tüm multimedya merkezinizi oturma odasında çevrimiçi duruma getirmek için yeterlidir. Sinyal parazitleri? – Bir Powerline ağında (özellikle normal bir WiFi bağlantısına kıyasla) nadiren görülürler.

Her Magic başlangıç kitinde iki priz adaptörü bulunur.

Bir Powerline ağı oluşturmak için iki adaptöre ihtiyacınız vardır. Temel adaptörü, verilen LAN kablosunu kullanarak yönlendiricinize bağlayabilirsiniz. Bu, internet sinyalini elektrik hattınıza iletir.

İkinci adaptör – ve istenen sayıdaki diğerleri – evin herhangi bir yerindeki bir prize takılabilir – adaptörler burada internet sinyalini tekrar "toplar". Powerline ağınız zaten mevcuttur ve ihtiyacınız olan her yerde sabit yüksek hızlı internet ile gezinebilirsiniz.

 

İndirmeleri göster

Tüm iyi şeyler üçlü olarak gelir – evde süper hızlı bir Powerline ağı kurmak veya genişletmek istiyorsanız bu özellikle önemlidir.

devolo'nun Magic adaptörleri sadece hızlı değildir, aynı zamanda "tak ve çalıştır" aracılığıyla kolayca kurulabilir: Boş bir priz bulun, takın ve adaptör otomatik olarak mevcut Powerline ağınıza bağlanır. Konforlu şekilde internette gezinmenin keyfini sürün! Nerede? Herhangi bir odada – orada bir priz olması şartıyla.

Modern eğlencenin tüm seçeneklerinden faydalanmak ister misiniz?

O zaman tek bir çözüm var: Geleceğe hazır donanıma sahip bir internet bağlantısı! Tüm Magic ürünlerimiz için modern G.hn teknolojisini kullanıyoruz. İkinci nesil G.hn çipleri olağanüstü hız ve daha fazla kararlılık sağlar.

4k ve 8k ekranlar

Şimdi, 4k ekranlar gittikçe daha uygun fiyatlı hale geliyor. Ya sonra? 8k teknolojisi çoktan başlangıç aşamasında ve buna bağlı olarak çok hızlı veri aktarımı gerektiren yüksek çözünürlüklü akış teklifleri söz konusu.

HD yayın akışı

Bir filmi indirirken sonsuza kadar beklemek – ve bir filmi HD çözünürlükte izlerken, sürekli takılmasını istemezsiniz.

Çoklu oyun oynama

Çevrimiçi oyun oynuyorsanız ve örneğin bulut oyunlarının yeni olanaklarını kullanmak istiyorsanız, istikrarlı ve hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır.

Neden Powerline?

Powerline bileşeni olmayan bir ev ağı genellikle şöyle görünür: Evde WiFi sinyali gönderen bir yönlendirici vardır. Başka bir odada bir WiFi Repeater ve ikinci bir LAN bağlantısı da olabilir. Ancak bu mimari pek çok internet uygulaması için yeterli değildir – en azından her odada değildir. Özellikle kalın duvarlarda ve çok kat varsa, WLAN ağı genellikle yeteneklerinin gerisinde kalır. Kullanıcı, yönlendiriciden veya tekrarlayıcıdan uzaklaştıkça hız düşer. Ayrıca kopmalar söz konusu olur.

Powerline daha iyisini yapar: devolo'nun Magic 2 LAN triple adaptörleri ile artık hataya açık WLAN bağlantınıza bağımlı değilsiniz. Çünkü artık internet özellikli cihazlarınızı – ister bilgisayar, ister oyun konsolu veya akıllı TV olsun – doğrudan LAN üzerinden internete kolayca bağlayabilirsiniz. Magic adaptörlerimizin Powerline teknolojisi ile, bağlı cihazlar internet sinyalini prizden çeker.

Avantajlara genel bakış

 • Üç kat daha hızlı: 2400 Mbit/s maksimum hıza sahip üç Gigabit LAN bağlantısı.
 • Her yerde hızlı internet: Magic 2 LAN triple, 500 metreye kadar olan mesafeleri destekler
 • Rakipsiz ağ kararlılığı ile yüksek performans: Magic 2 LAN triple, akım şebekesindeki üç kabloyu da kullanır.
 • 128 Bit AES (Advanced Encryption Standard) ile modern WPA3 standardına göre güvenli şifreleme
Aşağıdaki cihazlar için mükemmel şekilde uygundur:
 • Ağ belleği
 • Yazıcı
 • Bilgisayar
 • Oyun konsolu
 • Akıllı televizyon

Desteklenen işletim sistemleri
 • Android 5.0 ve sonrası
 • Windows 7 ve sonrası
 • Mac OS X 10.9 ve sonrası
 • iOS 9 ve sonrası
 • Ubuntu-Linux 14.04 ve sonrası

Teslimat kapsamı

Tekli adaptör
 • 1x devolo MAGIC 2 LAN triple adaptör
 • 1x Ethernet kablosu (2m)
 • 1x kurulum kılavuzu

Başlangıç kiti
 • 1x devolo MAGIC 2 LAN triple adaptör
 • 1x devolo MAGIC 2 LAN adaptör
 • 1x kurulum kılavuzu
 • 2x Ethernet kablosu (2m)

Destek / SSS

Magic cihazları hangi donanımlarla uyumludur?

Magic cihazları, tüm yönlendiricilerle ve HomeGrid forumu tarafından onaylanan ürünlerle uyumludur. WLAN özellikli Magic cihazları, WLAN özellikli tüm son cihazlarla (akıllı telefon, tablet vb.) birlikte çalışır.

Magic ek adaptörleri de otomatik olarak kurulur mu?

Hayır. Yeni cihazı, önceden kurulmuş cihazlardan birinde bir düğmeye basarak eklemeniz gerekir. Bunun için önce mevcut ağdan bir adaptör seçin, ardından yeni adaptördeki şifreleme düğmesine basın.

Powerline adaptörüm çok ısınıyor. Bu nedenle, kullandıktan sonra her gün prizden çekmeli miyim?

Prensip olarak, cihazlar performansları ve kompakt tasarımları nedeniyle ısınabilir. Bu durum zararsızdır ve daha yüksek güç tüketimine yol açmaz.

Magic cihazları eski dLAN cihazlarını da destekler mi?

dLAN cihazları yeni nesil teknoloji tarafından desteklenmez.

Ev ağımın şifresini nasıl değiştirebilirim?

Bu, ilgili uygulama veya Cockpit üzerinden yapılabilir.

Magic cihazlardan oluşan ev ağım, ilk kurulumdan sonra otomatik olarak güvenli hale gelir mi?

Evet. Tüm Magic adaptörler güvenli bir şekilde ve birbirleriyle şifrelenerek çalışır.

Magic cihazlarını nasıl kurarım?

Cihazlar otomatik olarak bağlanır; sizin bir şey yapmanıza gerek yoktur.

DLAN ve Magic ağları birlikte kullanılabilir mi?

devolo Magic adaptörü tüm yönlendiriciler, ağ cihazları, devolo Magic adaptörleri ve HomeGrid Forum tarafından sertifikalandırılmış ürünlerle uyumludur. dLAN® Powerline adaptörü ve devolo Outdoor WiFi Powerline adaptörleri de dahil olmak üzere diğer HomePlug AV ürünleri desteklenmez.

Farklı teknolojileri aynı anda kullanmak performansı düşürebilir – Saf bir devolo Magic ağı, optimum performans sağlar.

Magic adaptörlerimi yapılandırmak ve yönetmek için hangi yazılımı kullanabilirim?

Magic adaptörlerinizi hem devolo Home Network uygulamasını (akıllı telefon) hem de devolo Cockpit yazılımını (bilgisayar) kullanarak yönetebilirsiniz.

Mevcut dLAN veya Magic Powerline ağımı genişletebilir miyim?

Elbette. devolo genişletme adaptörleri ile mevcut dLAN veya Magic Powerline ağınızı istediğiniz zaman kolayca genişletebilirsiniz. Genişletme adaptörleri hem Magic hem de dLAN serileri için mevcuttur - İsteğe bağlı olarak LAN bağlantıları veya WLAN işlevleri ile. Kılavuzumuzda genişletme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İndirilenler

Aygıt yazılımı devolo Magic 2 LAN triple