Powerline nedir?

Kalın duvarlar - İnternet bağlantısı bodruma ve tavan arasına veya diğer kata ulaşamıyor mu? Evde hızlı ve sorunsuzca internette gezinmek ister misiniz? Evinizin her odasında devolo Powerline teknolojisinin yardımıyla tam sinyal gücünü yaşayın.

 

Powerline teknolojisi, 2400 Mbit/s'ye varan hızlarda veri aktarımı için elektrik hattını kullanır, böylece kablo döşemeye gerek kalmadan AES standardına göre şifrelenmiş hızlı bir ağ sağlar. Tüm ağ uyumlu cihazlar internete bağlanır – LAN veya WLAN aracılığıyla.

 

Powerline adaptörleri, yüksek aktarım kalitelerinin elde edilmesi avantajına sahiptir. 500 metrelik kablo uzunluklarında bile bağlantı hızı aynı kalır.

Powerline ürünleri nasıl çalışır?

Powerline ürünlerimizi kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey bir internet bağlantısı ve standart bir prizdir. devolo çözümü ile, internet yönlendiricinizden gelen internet sinyali, elektrik hattı üzerinden herhangi bir odaya dağıtılır ve LAN veya WLAN aracılığıyla ağ uyumlu cihazlarınıza iletilir. devolo ürünlerinden oluşan mevcut bir ev ağı, ek adaptörler ile kolayca genişletilebilir.

LAN'lı Powerline adaptörü

devolo'nun Powerline cihazları hızlı ve kullanıma hazırdır: Powerline adaptörünü internet yönlendiricinize ve evinizdeki standart bir prize bağlayın. Sinyal, standart bir LAN kablosu kullanarak ağ uyumlu cihazlarınızı (bilgisayar, dizüstü bilgisayar, akıllı televizyon) kolayca bağlayabileceğiniz başka bir prizdeki başka bir dLAN adaptörüne ilgili elektrik hattı üzerinden geçer.

WLAN çipli Powerline adaptörü

WLAN uyumlu Powerline adaptörlerin de aynı şekilde çalıştırılması kolaydır ve internet sinyalini WLAN aracılığıyla akıllı telefon veya tablet gibi son cihazlarınıza aktarabilmenin avantajına sahiptir. WLAN çipli devolo cihazlarını da aynı şekilde internet yönlendiricinize ve evinizdeki standart bir prize bağlayabilirsiniz. Ardından sinyal elektrik hattı üzerinden başka bir prizdeki başka bir dLAN/WLAN adaptörüne geçer ve bu da sinyali WLAN aracılığıyla internet uyumlu cihazlarınıza gönderir. Akıllı telefonunuz, tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınızla herhangi bir odada kolayca internette gezinebilirsiniz.

WiFi Repeater

devolo WLAN tekrarlayıcı, evinizdeki standart bir priz üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilir ve internet yönlendiricinize ek bir bağlantı gerektirmez. Tekrarlayıcıyı bir prize taktıktan sonra, mevcut WLAN ağınız için daha geniş bir erişim mesafesine sahip olursunuz. Ayrıca entegre bir LAN bağlantısı kullanarak ek cihazlar (örn. bilgisayar veya ağ yazıcısı) bağlayabilirsiniz.

Powerline: Gelecekteki ev ağınız